Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Malzemeler

feltbi-surdurulebilirlik-ve-surdurulebilir-malzemeler

Sürdürülebilirlik daimi olmaktır. Son zamanlarda çokça karşılaştığımız sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir malzemeler neden önemlidir.

Çevre kirliliği, küresel ısınma günümüzün en büyü sorunlarından bazıları. Bu sorunlara sebep insanlar ve insanların yerleşmek ve yaşamak için yaptığı tahribatlar.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için önce çevreyi korumamız gerekiyor.

 

Çevreye ve insana dost malzemeler ve ekonomiye yardımcı olan malzemeler sürdürülebilir malzemelerdir.

Leed  ve Breeam sertifikaları dünya genelinde malzemeleri bu açılardan değerlendirmekte ve puan vermektedir. Ve yeşil binalar ülkelerin ekonomi bakanlıkları tarafından da desteklenmektedir.

Bu tür malzemeler size iyi bir iç mekan hava kalitesi sağlar.

Çevreye ve insana zararlı değildir.

Geri dönüşüm malzemesidir.

Ömrü uzundur.

Yerel üretimdir.

Geri dönüştürülebilmektedirler.

Yapılarda kullanılan enerji miktarı, dünyadaki yıllık enerji tüketiminin yaklaşık %40’ına denk gelmektedir. Bu çok ciddi bir değerdir.O yüzden binalarda enerjinin azaltılması için doğru yalıtım malzemelerini kullanılması çok önemlidir.

Her yalıtım malzemesinin yeterli özellikleri taşımamaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte non-woven üretilen yalıtım malzemelerinin farklı özellikleri yapı sektörüne bambaşka bir bakış açısı kazandırmıştır.

Isı ve ses yalıtımını aynı anda yapabilen, çevre ve insan sağlığına dost ve uzun süreli organik malzemeler inşaat sektöründe hızlıca yerini almıştır . Isıl direnci yüksek inovatif malzemeler ve polyester elyaf gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşturulmuş yalıtım malzemeleri de bu değişim sürecinin göze çarpan örnekleri arasındadır.

Feltbi ve İzobozz marka keçe ürünlerimiz ile çevreye ve insana dost olarak,  gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için yola çıktık.

Sürdürülebilir malzemeler ile sürdürülebilir bir dünyaya…