...
...
...
...

ÜRÜNLER & ÖZELLİKLERİ

izoBOZZ 7 mm 10 mm 15 mm 20 mm
Isıl iletkenlik λ W/mk 0, 0336 0,0357 0, 0342 0,0334
Darbe sesi azaltımı Db 29
Çekme dayanımı kPa 35 80 31 61
Su buharı difüzyon direnci μ 1,1 1,2 1,1 1,1
Kısa süreli su emme kg/m2 1,6 1,5 2,1 2,1
Yangına Tepki Sınıfı Bs1d0
Ortalama yoğunluk kg/ m3 100 100 66 75
Ortalama ağırlık gr/ m2 700 1000 1000 1500
Kullanım sıcaklığı °C ± 150
Boyutları m X m 1x20 1x15 1x15 1x3
Bayındırlık Poz Numaraları 10.330.3561 10.330.3562 10.330.3563 10.330.3564

ÜRETİM

Her insanın bir hikayesinin olduğu gibi bizim ürünümüzün de bir hikayesi vardır.

Aslında hikaye taa ninelerimize kadar ulaşmaktadır. Ninelerimiz kalın yumaklardan şişlerle incecik yelekler örüp bizi soğuktan koruyorlardı. Doğal, hafif harika çözümler bulmuşlardı.

Şimdi biz neler yapıyoruz. Ninelerimizin yumaklarını elde etmek için, PET şişeleri toplayıp, onları belirli sıcaklıklarda eritip ,içinden elyafları çekip ki bunlar polyester elyaf olarak adlandırılır belirli işlemlerden geçirdikten sonra bunları şişlerle değil de non woven teknolojik makinalarla birbirine iğneleyerek bir nevi çelik bağlantılar oluşturup, 1-1,5 metre kalınlığındaki bir ham maddeden incecik ürünler çıkarıyoruz. Aynı kalın bir yumaktan çıkan incecik yelekler gibi.

Ürünlerimiz polyester elyaf özelliği taşıyor. Siz aslında bizim ürünlerimizi her yerde kullanıyorsunuz asla yabancısı değilsiniz. Arabanızın tüm aksamlarında, çocuk bezlerinde, ev tekstilinde, montlarınızda, spor kıyafetlerinizde, maskelerde vb. Biz sadece ne yaptık. Bu kullandığınız ürünlerin insana, çevreye dost olmasının önemini bilerek bu ürünleri inşaat sektörünün de hizmetine sunduk.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için geri dönüşümün önemini bilerek malzemelerimizi %100 geri dönüştürülebilir, çevreye ve insana zarar vermeyecek şekilde sizlerin kullanımına sunarak bizimde katkımız olmasını istedik.

Hep beraber daha bilinçli, daha yaşanabilir bir Dünya için el ele verelim istedik.

Elyafların Serilmesi
Elyafların Serilmesi
İğneleme
İğneleme
Uygun kalınlıkta ürün
Uygun kalınlıkta ürün
...

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Yerli malıdır.
 • TSE belgelidir.
 • Isı ,ses , nem ve deprem yalıtımını tek üründe sağlar.
 • %100 geri dönüştürülmüş malzemeden elde edilmiştir.
 • Üstün ısı yalıtımı ve ses sönümleme/ yalıtım kabiliyetine sahiptir.
 • Isıl iletkenlik değeri 0.034-0.039 aralığındadır.
 • Parçalanmaz, kopmaz. Binaların depreme karşı direncini arttırır.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır .Yapışma mukavemeti yüksektir.
 • Nefes alan bir malzemedir. Bu özelliği sayesinde binayı rutubet, nem, terleme ve küflenme gibi benzeri oluşumlardan uzak tutar.
 • Hidrofobiktir. Islandığında dayanıklılıkta azalma, çürüme ve bozulma görülmez. Spor kıyafetlerinde nemin vücuttan alınarak dış ortama atılması suretiyle insan vücudun kuru kalmasını sağladığı gibi binalarda da aynı işlemi görmektedir. Standart koşullarda en fazla %0,04 nem absorblar.
 • Yangın sınıfı Bs1d0. Zor alevlenici sınıfta olup, yanma sırasında toksik gaz çıkarmaz, damlama yapmaz.
 
 • Erime sıcaklığı 260 derecedir.
 • Güneş ışınlarından ve ısı farklarından etkilenmez.
 • Flexible esnek üründür.
 • Hafiftir.
 • Kullanım süresi boyunca özelliklerini, formunu ve esnekliğini korur.
 • İyi bir gaz ve nem bariyeri özelliğine sahiptir.
 • Üretimde hiçbir kimyasal madde ve bağlayıcı kullanılmaz. Çünkü lifler iğneleme yöntemi ile birleştirilir.

 • Yüksek kimyasal dirence sahiptir. Asit ve bazlardan etkilenmez.
 • Herhangi bir kimyasal gaz ile desteklenmemiş ve insan sağlığına zarar vermeyen bir üründür.
 • Tozuma, kaşıntı yapmaz.
 • Havada asılı partiküllere neden olmaz. Deri tahrişi ve solunum riski problemi yoktur.
 • Kanserojen madde içermez. Oeko–tex ® 100 standardına sahip hammaddeden üretilmektedir.
 • Kokusuz ve hiçbir zararlı uçucu organik bileşik (voc) içermez.
 • Üretimde hiçbir atık kalmaz. Tekrar geri dönüştürülebilir.
 • Kemirgenler ve zararlı haşeratlar tarafından sindirilemez.
 • ...

  UYGULAMA FOTOĞRAF & VİDEO

 • İZOBOZZ İLE MANTOLAMA UYGULAMASI:

  YÜZEY HAZIRLIĞI:Öncelikle kaplama yapılacak Dış cephe yüzeylerinde; kabaran sıvaların patlatılması, dökülen yerlerin sıva ile dolgulandırılması, Kolon, perde gibi yüzeylerdeki patlama yapan yerlerin temizlenmesi, yıkanıp, çimento harçlı malzeme ile doldurulması, eğimli yüzeylerin düzeltilmesi, kabaran boya yüzlerinin raspalanarak iyi bir alt zemin elde edilmesi sağlanır. Son olarak tüm dış cephe yüzeyleri temizlenip kurumaya bırakılır. Alt zeminin uygulamaya hazırlanmasına mütakip; kaplama yapılacak yüzeylere bina en üst noktasından başlayarak aşağıya doğru yekpare yapıştırarak devam edilir.

  NOT: Üsteki detay eski , boyalı yüzeyler içindir.

  Yeni binalarda ise; duvar yüzeyi düzgün ise direkt duvar yüzüne yapıştırma harcı sürülerek uygulamaya başlanır. Eğer düzgün değil ise yapılacak bir kaba sıva üzerine direkt Yapıştırma harcı sürülerek uygulamaya başlanılır.

  1-ASTAR; Boyalı veya onarımı yeni yapılan sıva yüzeylerine aderans artırıcı bağlayıcı astar sürülür,

  2-1 KAT YAPIŞTIRMA HARCI; Astar sürülen yüzeye yaklaşık 0,5 – 0,8cm kalınlıkta yapıştırma harcı sürülür, dişli tarakla her tarafta aynı kalınlık sağlayacak şekilde taraklanarak üniform bir kaplama yüzeyi oluşturulur.

  3- izoBOZZ; Bina en üst noktasından başlayarak aşağıya doğru devam edeceğinden, işleme bina üst noktasından yapıştırma alt zemini hazırlanmış olan yapıştırma harcına 1,00x 3,00 tabaka halinde veya 1, 00 x 15 m ebatlarındaki keçeler duvar ölçüsüne göre yapıştırılır, levhalar duvar yüzünde yan yana getirilerek kaplanır. izoBOZZ; elle hafif sıvama yapılarak her tarafa eşit dağılımı sağlanır, sonra plastik mala ile üzerine (vurularak izoBOZZ liflerinin harçla bağlantısı kuvvetlendirilir, uygulamada keçeler arsında boşluk kalmamalıdır.Yani ısı köprüsü oluşturulmamalıdır. Köşe dönüşlerde fileli köşe uygulaması yapılmalıdır.

  4.KURUMA SÜRESİ: Yaklaşık 24 saat hiç el sürülmeden malzemenin kuruması beklenir. Kuruma tamamlandıktan sonra dekoratif sıva işlemine geçilebilir.

  5- 2.KAT YAPIŞTIRMA HARCI ve FİLE; izoBOZZ uygulamasından sonra artık dış cephe sıvası için, elyaflı dış cephe yapıştırma harcı (4,5 kg/m2 sarfiyatta ), izoBOZZ yüzeyine perdahlanır, üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde PVC file, sıvanın kabuk mukavemetini artırmak ve yekparelik sağlamak için kaplanır. File uygulamasında 5-10’er cm. binecek şekilde üst üste getirilir. Sonra üzerine tekrar 3 mm mantolama yapıştırma harcı uygulanarak işlem tamamlanır,

  6- DÜZELTME SIVASI (DEKORATİF SIVA ) Üzerine 3 mm kalınlığında düzeltme sıvası (dekoratif sıva) uygulaması (2,5- 3 kg/m2 sarfiyatta ) yapılır. Boyaya hazır hale getirilir. Dış cephe Köşe, merkez dönüşlerinde çok kolay dönüşler sağlanmaktadır. Düzgün kenar, köşe elde etmek için fileli plastik köşebent uygulanır.

  7.BOYA YAPILMASI; Alt zemininde tamamlanmış mantolama sonrası uygulanan dış sıva yüzeyine önce astar boya ve sonra Grenli veya silikon esaslı dış cephe boyasının sürülmesiyle imalat tamamlanmış olur

  AÇIKLAMA; Yukarıda uygulama şekli açıklanan Mantolama işleminde;

  a) Dübel kullanılmamaktadır.

  b) Dış duvarların üzerine çok az bir yük gelmektedir.yapışan keçe her cm2. yüzeye üniform olacak şekilde dağıtılmıştır.

  c) Yıllar sonrası dahi duvarların veya binanın taşıyıcı sisteminde bir değişim olmadığı sürece yapılan izoBOZZ mantolamada bir deformasyon, bırakma, dökülme, olmayacaktır.

  d) Binanınızın her noktasını aynı detayla kaplama yaptığınız için diğer malzemelerde yaşanan çevre derzlerinden, pencere merkez derzlerinden gibi sebeplerle asla ısı köprüsü oluşturmayacaksınız. Çünkü Binanıza Gerçek anlamda, pencere sövelerine kadar manto giydirmiş olacaksınız.

  e) Özellikle merkez dönüşlerinizde, pencere merkezlerinizde aynı kalınlıkta, pencere alınlarına kadar kaplayacaksınız, pencere merkez alınlarında asla Isı köprüsü bırakmayacaksınız.

  f) En az kalınlıkta olacağı için Denizlik, parapet altlarında ve detay birleşimlerinde çok kolay geçeceksiniz. İlave mermer vs. masraflarınız olmayacaktır.

  g) Malzemenin ömrü binayla eş ömürdedir. Yani 100 yılın üzerindedir.

  h) Malzemenin teknik olarak sağladığı en önemli özellikleri ise; mükemmel bir ISI yalıtımı sağlaması,

  i) Mükemmel bir SES yalıtımı sağlaması,

  j) Her türlü NEM-KÜF gibi sorunlara mükemmel çözüm sağlaması,

  k) Yangın dayanımı B sınıfı kategorisindedir. Geç alev alır, ilerletmez.

  l) Kaplandığı duvarlarda mükemmel bağlayıcılığı ve enine ve boyuna kopma dayanımlarının yüksek olması nedeniyle DEPREM de karşı duvarlarda patlamaya son vereceksiniz ve böyle bir yalıtım ile kaplama yaptığınız duvarlarınızda enine ve boyuna çekme dayanım değerlerini % 20-50 kadar artırmış olacaksınız. Dolayısiyle DEPREM süspanse yalıtımı sağlaması,

  Ve daha birçok özellikleri nedeniyle Bina dışlarında Mantolama, Bina içlerinde de her türlü SES, ISI, NEM,KÜF, ve DEPREM süspanse Yalıtımı yapabileceğiniz olağanüstü bir Nanoteknoloji destekli yalıtım ürünüdür.

  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...